colonel - tréning

14. listopadu 2009 v 17:19 | horsíček
POČET TRÉNINGŮ:19
http://img2.rajce.idnes.cz/d5/2/2785/2785679_730859bf1425af644c5dda9be721b0e5/images/colonel_6_.jpg
zaměření western, halter show, reining

POVAHA
Snaživý a ohleduplný koník, takový je Colonel =) Je moc hodný a snaživý.
Ve stáji je klidný, na vyjížďkách se rád proběhne a to nejradši cvalem a tryskem =)
Je to skvělý a dobře ovladatelný kůň. Ovšem neposlouchá jako pejsek =D
Není to kůň pro jezdce co tahá moc koně za hubu, to on nesnáší..
Nejčastěji se jezdí bez uzdy.
 


Komentáře

1 Bernášek Bernášek | 22. března 2011 v 14:49 | Reagovat

Ahoj koníku, jak pak se máš a jak ses vyspinkal? vybrala jsem ti z boxu bobky, dolila jsem ti vodičku a donesla jsem ti seno a oves. Počkala jsem než jsi dopapal a pak jsem si došla pro čištění do sedlovy a pořádně jsem tě vyčistila a namazala jsem ti kopýtka. Odnesla jsem čištění na své místo a vzala jsem si ohlávku s vodítkem a nasadila jsem ohlávku koníkovi na hlavičku. Vyvedla jsem ho ven, a protože jsem měla čas tak jsem se šla s koníkem na 30 min. v kroku projít do lesíka. Pak jsem ho odvázala a pustila do výběhu za kamarádama. Já jsem uklidila vazák a čištění a šla jsem koníkovi vyházet boxík. Dostlala jsem mu nové, vymyla žlab a dala do něj čistounkou vodu. Nakonec jsem vše pozametala..to je vše :)

2 Bernášek Bernášek | 23. března 2011 v 18:31 | Reagovat

tak jsem se sem zase dostala.....Ahojky koníku:Vyčistila jsem ho,nasedlala,nauzdila a šli jsme do haly na ranní trénink,pak jsem ho vykrokovala,odsedlala,oduzdila a šla jsem mu omýt nohy.Zase jsem ho vyčistila a namazala jsem mu kopyta.Potom dostal snídani.Mezitím jsem mu vyčistila box.Když to snědl,tak šel s fleece dekou do ohrady.

3 Bernášek Bernášek | 25. března 2011 v 19:55 | Reagovat

ahojky jak ses dneska měl? koukám, že dobře tak tě vyhřebelcuju, vyberu kopýtka a pojedeme se projet na pořádně dlouhou vyjíždku někam na louku, kde si můžem zacválat a až se vrátíme tak ttě odsedlám a vyvedu tě na pastvu a mezitím ti doplním čerstvou vodičku, seno a oves vykydám to boxík vše ve stáji poklidím a přivedu tě z pastvy ještě tě osprchnu a zavedu do boxu, aby si mohl konečně odpočívat na rozloučenou ti dám pusu a jablíčko a trochu mrkvičku papa

4 Bernášek Bernášek | 27. března 2011 v 10:07 | Reagovat

Dobré ráno. Tak jak pak jsme se vyspinkali. Doufám. že dobře a určitě máš hlad. Tak na tady máš oves a seno a ktomu dostaneš jablíčko. Vyhřebelcju ti srst, vyčistím kopýtka a vyjedem si do okolí na vyjížďku aby ses nám protáhnul. Pak až přijedem tě odsedlám, vyhřebelcuju a vyvedu do výběhu. pápá

5 Bernášek Bernášek | 29. března 2011 v 17:41 | Reagovat

Ahoj ,dneska je zase krásně..Tak tě vyhřebelcuju , vyčistím ti kopyta jako vždy , osedlám tě , nauzdím a půjdeš ven.Venku dotáhnu podbřišník , chytím se hřívy a nasednu.Pojedeme ze stáje , hezky nám hřeje sluníčko , tak pojedeme směrem k vodičce...U vody tě odsedlám , oduzdím a dám ti ohlávku s vodítkem ..Přivážu tě u stromu a budeš se pást. Později nasednu a pojedeme na louku.Ahoj

6 Bernášek Bernášek | 6. dubna 2011 v 18:48 | Reagovat

Ahojík zlato, jak se máš ? Pojď pojedme zase na vyjížďku, dojdu si pro čištění a pořádně a dočista tě vyčistím ... hřívu ..... oho...... tělo..... nohy..... kopyta .. potom tě nasedlám... nauzdím a vyedu tě přes stáj, kde nasednu. Potom pojedem na pole , hezky si tak zacváláme a zaklušemě a pojedem trochu proskoumat okolí někde, kde jsme ještě nebyli..... pojedem směrem k zámku, ale zabočíme do lesa.. vyjížďka bude, dlouhá, ale až se vrátíme zavedu tě do boxu, kdwe tě odstrojím, utřu trochu poto a znova tě vyčistím, hlavně nohy ! Potom ti kopyta namažu tukem a dám ti za odměun pamlsek, vykydám ti box a rozloučím se.

7 Bernášek Bernášek | 11. dubna 2011 v 15:49 | Reagovat

Ahoj kamaráde, půjdeme se projet a taky si trochu v přírodě zaskákat. Skočíme si pár padlých kmenů a vyrážíme domů. Tam tě vyčistím, nakrmím a dám ti vodu. Potom tě nechám na pastvě. Zase přijdu, ale nevím, jestli to stihnu dneska. Ale pokusím se. Zatím ahoj. Příště si ale budeme zae povídat a pomazlíme se, tak už se těším.

8 Bernášek Bernášek | 15. dubna 2011 v 18:56 | Reagovat

Ahojík lásko, jak se máš ? Pojď pojedme zase na vyjížďku, dojdu si pro čištění a pořádně a dočista tě vyčistím ... hřívu ..... oho...... tělo..... nohy..... kopyta .. potom tě nasedlám... nauzdím a vyedu tě přes stáj, kde nasednu. Potom pojedem na pole , hezky si tak zacváláme a zaklušemě a pojedem trochu proskoumat okolí někde, kde jsme ještě nebyli..... pojedem směrem k zámku, ale zabočíme do lesa.. vyjížďka bude, dlouhá, ale až se vrátíme zavedu tě do boxu, kdwe tě odstrojím, utřu trochu poto a znova tě vyčistím, hlavně nohy ! Potom ti kopyta namažu tukem a dám ti za odměun pamlsek, vykydám ti box a rozloučím se.

9 Bernášek Bernášek | 24. dubna 2011 v 20:00 | Reagovat

ahoj, ,jak ti je? tak začneme hned ráno.vyvedu tě do výběhu a já ti vykydám box a napustim ti čistou vodičku.pohodině co jsi se pásla tak tě odvedu do stáje a budeme rozdávat krmení.za chvíli si tě osedlám a projdeme se po kobilišti.pak si zaskákáme různé překážky a pak si chvíli zas odpočineš.na chvíli tě odsedlám a sundám ti uzdičku,pustim tě do výběhu a já nakrmím další koně.po půl hodině si du pro tebe a znovu tě osedlám a nasadim ti uzdičku.než vyjedeme do přírody tak ti dám jablíčko a doufám,že seš čilá ale do večera budeme zpátky hned.takže nebudu už kecat a vyrážíme...projedeme lesem,kolem řeky,potůčku atd.

10 Bernášek Bernášek | 4. května 2011 v 20:02 | Reagovat

pořádně jsem ho vyhřebelcovala, vybrala jsem mu nečistoty z kopyt, nauzdila jsem ho a osedlala jsem ho. Jen tak jsme si vyjeli na dlouhou projížďku. Objeli jsme široké okolí a na jedné dlouhé louce jsme nacválali a pořádně se proběhl. Asi za 2 hodiny jsme se vrátili na jízdárnu. Odvedla jsem ho do boxu a tam jsem mu sundala sedlo a uzdečku. Pak jsem ho slámou vydrhla od potu a hřbílkem, kartáčem a houbou jsem ho vyčistila. Potom jsem mu vybrala z kopyt hlínu a kamínky a namazala jsem je a rozčesala jsem mu hřívu a ocas. Nakonec jsem mu dala stájovou deku a do žlabu jsem mu dala jabka s cukrem a tvrdý chleba.

11 Bernášek Bernášek | 13. května 2011 v 19:43 | Reagovat

Tak dostanete papáníčko, vodičku, vyčistím vás, zkontroluji, namažu vám kopýtka a chvíli vás pustím do výběhu, kde vám ještě doplním vodičku a donesu trochu seníka. Odpoledne vás odvedu do boxíků, ještě vás zkontroluji a pojedem se nachvíli projet po okolí stáje. Trochu si zaklušeme, zacváláme a pomalu se kročkem vrátíme domů. Doma dostanete odměnu, ještě vás vyčistím, zkontroluji, dám vám vodičku a pustím vás chvíli na pastvu. Potom vás přijdu ještě zkontrolovat, doplním vám vodičku a chvíli se ještě pomazlíme. No a nakonec se vrhnu ještě na stáje, vyházím hnůj a čistě podestelu v boxících, pěkně zametu před boxíkama a ještě se kouknu po pavučinách… Tak nakonec vás ještě půjdu zkontrolovat a pomalu půjdu chystat papání na večer.

12 Bernášek Bernášek | 22. května 2011 v 10:34 | Reagovat

Koník byl na pastvině, takže jsem popadla vodítko a ohlávku a šla jsem pro něj. Přivedla jsem ho na uvaziště a tam jsem se dala do čištění. Vybrala jsem mu kopýtka a namazala mu je, ať jsou pěkně vláčná. Osedlala jsem ho a vyrazili jsme na jízdárnu, kde jsme trénovali drezurku. Protože toho brouček stále neměl dost, vzala jsem ho ještě na půl hodiny na vykrokování ven. Pak jsem ho ve stáji odsedlala, připravila mu jeho porci krmiva a doplnila vodu.

13 Bernášek Bernášek | 26. června 2011 v 13:00 | Reagovat

Ahoj, mi jsme se dlouho neviděli. Dneska pojedeme na vyjížďku do lesa. Připevním ti ohlávku a vodítko, osedlám tě a nasednu. Pojedeme jenom kousek, musím být brzo doma. Jenom k lesu. Když jsme přijeli zpět do stáje, odsedlala jsem tě a dala zpět do boxu

14 Bernášek Bernášek | 18. července 2011 v 12:31 | Reagovat

Ahojky koníku. Přijdu k tobě do stáje a na uvítanou dostaneš mrkvičku. Přinesu bednu na čištění a pustím se do toho. Jsi pěkně špinavý, ale to nevadí. Uklidím bednu a uvážu tě v uličce. Přinesu věci na uklízení boxu a pustím se do toho:-) Až to budu mít, musím si přinést sedlo a ohlávku. Vyjedeme si ven. Až tě nasedlám, dovedu tě k bráně a tam nasednu. Chvíli budeme cválat po lese a potom krokem po louce se vrátíme zpět na Apollo. No ještě te očistím kartáčem a dám ti mrkvičku na rozloučenou:-) Ahoj zlatíčko

15 Bernášek Bernášek | 13. září 2011 v 17:17 | Reagovat

Ahoj koníku. Otevřu dveře boxu a pohladím  tě. Ty jsi ale špinaví. Přinesu si věci na čištění a vyhřebelcuju tě. Donesu si sedlo a uzdu.Tak, může se jet:-) Dneska pojedeme do lesa na vyjdu, přeskočíme pár překážek a pojedeme domů:-) Tam nachystám večeři a doleji ti čistou vodu. Potom tě odvedu na pastvinu. Dobrou:-)

16 Bernášek Bernášek | 30. září 2011 v 19:51 | Reagovat

Ahojky:-) Vstoupím k tobě do boxu a podrbu tě za ušima. Koukám že máš dobrou náladu, takže tě můžu vzít na vyjížďku. No tak běžím pro sedlo a uzdečku. Tak osedláno, můžeme jet. Pojedeme lesem, na pár překážek, můžeme projet vesničkou za lesíkem a kolem rybníka zpět:-) Až se  vrátíme tak tě odsedlám a vyčistím a pustím tě za ostatníma na pastvu:-)

17 Bernášek Bernášek | 9. října 2011 v 19:09 | Reagovat

Ahoj...čistím, nasedlám, nauzdím a pojede ven... Projeli jsme se pěkně po okolí stáje (krok, klus, cval) a jeli jsme se kouknout i k potůčku. Voda je ještě hodně studená, ale bylo tam hezky =). Tak už se pomalu vrátíme domů, vyčistím vás, zkontroluju a namažu vám kopýtka a ještě vás nachvíli odvedu do výběhu za ostatními koníky. Tak a teď ještě půjdu zkontrolovat vodu, vypadá to že jí máte ještě dost, tak doplňovat nemusím =). Ještě se za vámi kouknu, pomazlíme se, dostanete všichni jablíčko. Tak vás půjdu ještě zkontrolovat a už vás pomalu odvedu do stáje. Večerní papání už mám připravená, tak začnu pomalu krmit. Až se nabaštíte zajdu vám ještě doplnit vodičku a donesu vám večerní seníko. Tak a teď vás ještě zkontroluji, jestli jste všichni v pořádku, pomazlím se s vámi a připravím vás na noc. Tak vypadá to že jsou všichni v nejlepším pořádku a už vám nebudu bránit v odpočinku, tak doubrou a pa zítra =)

18 Bernášek Bernášek | 16. října 2011 v 12:41 | Reagovat

Ahojky koníku,dneska pojedeme na vyjížďku =o). Tak tě přivedu z pastvy,vyhřebelcuju,vyberu z kopýtek a nasedlám a nauzdim a jedeme.Ujeli jsme 6km a byla to krásná vyjížďka.Pak se vrátíme,sundám ti postroj,uklidím a opět tě vyhřebelcuju a vyčistím kopýtka....taky ti je namažu.Dostaneš par mrkviček a na chvíly pujdeš do boxíku,pomazlíme se a napiješ se a pujdes do výběhu,ja ti vykydam box a podestelu a pujdu,papa =o*

19 Bernášek Bernášek | 26. října 2011 v 10:48 | Reagovat

Takže tě vyvedu z výběhu,vyčistím tě a nasedlám tě na vyjížďku..Dneska si dáme takovou vyjížďku na svaly!HODNĚ KOPEČKŮ!Takže vyjíždíme!!Pojedeme na lesní cestu....Tam si vyjdeme krpál ke strarému mlýnu a 4x si ho obklušeme....Potom si přeskočíme polom smrku a cváláme na levou ruku do menšího krpálu...Potom přejdeme do kroku a jdeme až k malé říčce...Tu přelezeme a jdeme dál na menší kopec Klikor....Vycváláme si ho a zpátky dolů jdeme krokem...Obejdeme rybník a po hrázy pod most na louku a přes silnici domů....A jsme doma!Myslím,že ti to báječně stačilo!!Takže tě odsedlám a vyvíchuji dám tě do výběhu a příjdu večer ok ?? Papa

20 Bernášek Bernášek | 11. listopadu 2011 v 15:50 | Reagovat

Vyčistila jsem ho a šli jsme na jízdárnu, chodili jsme v kroku a potom jsme začali normálně přiježďovat, po deseti minutách i pracovní klus. Nakonec jsme zacválali na každou ruku kolečko a šli jsme trénovat drezuru. Nejdříve jsme vycházeli přesně rohy obdélníku, chtěl to skákat a nemohl pochopit, že ho nevedu na skok ale, že má jít pouze okolo. No potom jsme rohy vycházeli v klusu. Dále jsem procvičovali cvik Kruhy změnit v klusu. Potom přechody klus a cval. Přesně v jednom písmeni, aby to bylo přesné a kvalitní přechod. Trápili jsme se na jízdárně hodinu a půl a oba jsem měli dost. Po příchodu jsem mu osprchovala, dala jsem ho napít a odvedla ji za ostatními do ohrady

21 Bernášek Bernášek | 15. listopadu 2011 v 19:29 | Reagovat

Půjdu vás zkontrolovat, vezmu vás do boxíku, trochu vás přečistím a půjdeme se kousíček projet ju? =) Ale dneska jenom krok, klus... =) Tak pěkně vás vyčistím, nasedlám, nauzdím a jedeme... Pojedem se kouknout do lesíka, trochu si zaklušeme a pomalu se vrátíme zpátky... Doma vás akorát trochu přečistím, nejste ani moc zpocení, namažu a zkontroluju vám kopýtka, dostanete nějakou dobrůtku, odměnu a ještě vás nachvíli pustím ven. No a já ještě zkontroluji jestli máte vodičku a už půjdu pomalu chystat papání na večer =)

22 Bernášek Bernášek | 28. listopadu 2011 v 16:55 | Reagovat

Pripravila jsem si čištění, drezurní sedlo a uzdu, tušírku a krátký ostruhy a přivedla Sisinku z výběhu. Trochu sem ji přepucla, nacajkovala a šly sme na drezurní obdélník. Na volné otěži vykrokovat, vyklusat a ocválat, kruhy na ohnutí a přistavení. Pak chvíli pohov a pak pomalu na otěž. V C zastavit a tři kroky zpátky a krátkým klusem vchod. Pak tréning prodloužit zkrátit klus, zastavit stát. Obrat kolem předku a to stejné na druhou ruku. Kruhy změnit, nacválat- prodloužit zkrátit a přechod do kroku, opět nacválat. Ze cvalu do zadstavení. Obrat kolem zadku a to stejné na druhou ruku. Nacválat, kruhy změnit s jednoduchou změnou cvalu, kruh jednou kolem, opět změnit kruhy, v X letmý přeskok. v A přechod do krátkého klusu, os stěny ke stěně překrokama, 2x na každou ruku, nacválat, od stěny ke stěně, ve vrcholu přeskok, na stěně opět. Ze středu a přeskoky po třech cvalových. Na druhou ruku, v M přechod do krátkého klusu. Půl jízdárny, na krátké stěně pokus o pasáž. Poté ze středu, v X zastavit stát. Veliká pochvala, vykrokovat a domů. Odsedlala jsem ji, ošplíchala jí nohy, vyčistila ji, vybrala kopyta a odvedla ji do výběhu.

23 Berny Berny | 19. února 2012 v 19:47 | Reagovat

Ahoj Coli, jak pak se máš a jak ses vyspinkal? vybrala jsem ti z boxu bobky, dolila jsem ti vodičku a donesla jsem ti seno a oves. Počkala jsem než jsi dopapal a pak jsem si došla pro čištění do sedlovy a pořádně jsem tě vyčistila a namazala jsem ti kopýtka. Odnesla jsem čištění na své místo a vzala jsem si ohlávku s vodítkem a nasadila jsem ohlávku koníkovi na hlavičku. Vyvedla jsem ho ven, a protože jsem měla čas tak jsem se šla s koníkem na 30 min. v kroku projít do lesíka. Pak jsem ho odvázala a pustila do výběhu za kamarádama. Já jsem uklidila vazák a čištění a šla jsem konékovi vyházet boxík. Dostlala jsem mu nové, vymyla žlab a dala do něj čistounkou vodu. Nakonec jsem vše pozametala..to je vše

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.