hesteron el fleure - tréning

13. června 2010 v 18:45 | we.ew
POČET TRÉNINGŮ: 0
http://img5.rajce.idnes.cz/d0505/3/3536/3536232_d86a081ebe1ce6735790ed1e6be98802/images/Untitled_11.jpg
zaměření drezura, španělská škola, výstavy, zápřah, barokní ježdění, rekreace, přirozená komunikace

POVAHA
hestík je ideálním domácím miláčkem. je nenáročný na péči, ochotný při práci a navíc je neskutečně talentovaný. pro jeho nadpřirozenou krásu je oceňován ve výstavách, s jeho drezurní elegancí se jistě umístí v každé zkoušce poslušnosti a díky nesmírně půvabnému  temperamentu byl vyhledávaným plemeníkem nejen ve svém rodném španělsku. momentálně je využívaný pro sport a volný čas. pod sedlem je to oheň, ale jakmile ví, že si nemůže dovolit nic velkého, dokáže pracovat na nejvyšší možné úrovni :). v boxe je to mazel, který vás nepustí ze svého hnízda, dokud mu něco dobrého nedáte a nepodrbete ho na čele ;). mezi koňmi je nekonfliktní a velice rád se vítá s každým novým :)
 


Komentáře

1 Jojo Jojo | 15. března 2011 v 18:28 | Reagovat

Odpoledne, přibližně 16.00 hodin
................................
Moje kolo zasvištělo na příjezdové cestě Apolla. Opřela jsem ho o ohradu výběhu a šla po cestičce do stáje. Když jsem došla do části, kde jsou ustájeni moji koníci, Hestík radostně zařehtal. Zjevně se v novém boxe zabydlel.
,,Ahoooj! Jak se má můj miláček?" přišla jsem k jeho boxu a vyhlížejícího hřebečka jsem láskyplně pohladila po nose. Hestík začal rozverně pohazovat hlavou jakoby přehnaně přikyvoval.
,,Vidím že dobře." řekla jsem a odhrnula mu kštici z čela. Otevřela jsem západku boxu a vešla dovnitř. Hestík poslušně poodstoupil a nechal mě, abych mu prohrábla napáječku, do které si (omylem) naházel seno a zkontrolovala jsem žlab, zda li tam nic nenechal. Hestík ke mě přišel a začal mi prozkoumávat kapsy.
,,Jasně že pro tebe něco mám" zasmála jsem se a vyndala z kapsy ošoupaných džín jablko. Hestík natáhl krk a vzal mi ho, sotva jsem ho vyndala z kapsy. Ihned zchroupal jedno jablko a dožadoval se dalšího.
Odpoledne, přibližně 17.00 hodin
................................
Po několika minutách rozmazlování Hestíka pamsky jsem došla do uličky pro jeho ohlávku a vodítko. Pověsila jsem je na okraj boxu a z košíčku v uličce před boxem jsem vyndala čistění. Řekla jsem si, že se s ním trochu projdu, přecejen je tu nový a neuškodí, když se projdeme po areálu. Když jsem ho vyčistila, vyvedla jsem ho ze stáje a šla jsem s ní kolem výběhů. Koně různých barev a plemen tam pobíhali a pásli se. Stoupli jsme si s Hestem na louku kde už výběhy končili, vyšvihla jsem se mu na hřbet a nechala ho volně pást. Důvěřovala jsem mu, že nikam neuteče tak jsem si na něj lehla a hlavu si položila na jeho zadek. Podepřela jsem si hlavu o lokty a vodítko spustila na zem. Sledovala jsem zapadající slunce za horizont a hladila Hestíka po hebké srsti. Poslouchala jsem Hesteronovo chroupání a šelest trávy. Tento zvuk mi pomalu zavíral oči...
Navečer, přibližně 18.00 hodin
..............................
Prudce jsem se zvedla. Nechtěla jsem strávit zbytek dne na louce. Hesteron za takovou půl hodinku přešel na druhý konec louky.
Natáhla jsem se dolů a chytila vodítko. Zůstala jsem ale na hřbetě.
,,Tak když už jsme venku tak se na chvíli projedeme co?" a pobídla Hestíka do pomalého klusu. Trochu jsem se zaklonila a pevně seděla na jeho širokém hřbetě svírajíce jeho dlouhou hřívu u kohoutku. Klusem jsme jeli ke stáji. Vytáhla jsem z kapsy kostku cukru a ze sedla mu ji nabídla. Ochotně si ji vzal. Chvíli jsme krokovali, aby vychladl. Už byla skoro úplná tma, tak jsme vešli do stáje. Koně vykoukli z boxů a zařehtali. Hestík byl rozradostněný z pozornosti koní a že jsem se na něj i projela, tak v uličce stáje poposkočil a jeho kopyta tvrdě narazila na betonovou podlahu. Ohlušující rána koně  vyplašila ale on jen pohodil šťastně hlavou a šel dál. Před boxem jsem z něho slezla, odepla mu vodítko a otevřela box. Hestík ochotně vešel dovnitř a pustil se do večerního přídělu sena.
,,Dobrou večeři kamaráde" popřála jsem mu a pohladila ho po hřívě. Sundala jsem mu z ní gumičky a rozpletla mu ji. Pak jsem se mu opřela o bok a chvíli si s ním ještě povídala, než jsem jela domů...

2 Jojo Jojo | 20. dubna 2011 v 20:18 | Reagovat

Šlapala jsem do pedálu mého starého kola a ujížděla ke stáji. Od kol odletoval štěrk a já se pomalu blížila po staré známé příjezdové cestě.
Dojela jsem k Apollu a opřela kolo o bíle natřenou zeď. Otevřela jsem široké dveře a pospíchala uličkou k mému milovanému koníkovi.
Hestík klidně přežvykoval trávu a když jsem doběhla k jeho boxu natěšeně zařehtal. Zasmála jsem se a otevřela jeho box. Hřebeček ke mě radostně přiskočil a strkal mi čumák do kapes mikiny.
,,Jasně že pro tebe něco mám Hesty!" oznámila jsem mu těsně před tím, než mi začal prozkoumávat i vlasy.
Co kdyby v nich byla nějaká utajená dobrota?!
Dala jsem mu mrkev a kostku cukru a odběhla do sedlovny. Popadla jsem Hesteronovu uzdečku a sedlo a už pospíchala zpátky k jeho boxu. Narychlo jsem mu sundala ohlávku, nedbale ji hodila přes okraj žlabu a nandala mu uzdečku i sedlo. Spěšně jsem ho vyvedla ven a nasedla. Nezapoměla jsem si vzít jezdecký bičík, neboť bez něj by nebyl s Hestym žádný trénink. Zabořila jsem mu holeně do boků a svižným krokem jsme šli po cestě k jízdárně...

Jízdárna
.................
Vjeli jsme dovnitř a začali chodit v kruzích po obvodu. Když se Hestík zahřál a poslušně překusoval udidlo a nakonec sklonil hlavu ke krku, začali jsme provádět pár cviků. Kromě jízdárenských povelů které známe oba nazpaměť, jsem ho začala pomalu učit i piruetám a piaffám. Nacvičovali jsme pomalý klus i obraty.
Poslední chvilky na jízdárně ale stejně patřily rychlému cvalu. Bez něho by to pro Hestyho byla jen nudná hodinka drezury.
Po hodině a něco ježdění jsem byla spokojená s jeho výkonem a dopřála jsem mu i lehký skok na louce před jízdárnou. Pak jsme poklidně šli ke stáji.
Před sedlovnou jsem ho odsedlala, oduzdila, a poslala ho do boxu. Odnesla jsem postroje do sedlovny a pak se k němu vrátila. Vzala jsem ze žlabu ohlávku, dala mu ji na hlavu a nakonec ho odměnila dalšími pamlsky které jsem sebou měla. Pak jsem zavřela boxík a jela domů :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.